Naši odborníci | Infekce a záněty v těhotenství
Poradna a vyšetření

Naši odborníci

MUDr. Markéta Geleneky

Lékařka se specializací na infekční onemocnění, v současné době působí na Klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí 3. LF UK a Nemocnice Na Bulovce v Praze. Ve své praxi se zaměřuje zejména na problematiku klinické toxoplazmózy, zejména v graviditě. V této oblasti zaujímá pozici celorepublikového konzultanta. Věnuje se i ostatním infekčním onemocněním v těhotenství i mimo ně. Vede internetovou poradnu www.toxoplasmoza.cz a podílí se na projektu www.abctehotenstvi.cz. Na 3. LF UK vyučuje české i zahraniční studenty medicíny. Je vdaná, má dvě děti a jednoho zlobivého labradora.

MUDr. Dita Smíšková, Ph.D.

Lékařka s atestací z pediatrie a infekčního lékařství. Již řadu let pracuje jako odborná asistentka na Klinice infekčních nemocí 2. lékařské fakulty UK a Nemocnice Na Bulovce. Kromě jiných infekčních onemocnění se specializuje na nemoci vyvolané EBV a CMV, publikovala práce na téma Listeriové infekce těhotných žen a novorozenců. Podílí se na výuce studentů medicíny. Má dvě dcery a dvě velmi přítulné kočky.

MUDr. Zuzana Čepická Líbalová

Lékařka v oboru gynekologie a porodnictví. V současné době je vedoucím lékařem v Gynekologicko-porodnické ambulanci LEVRET s.r.o., částečný pracovní úvazek má v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí. Dlouhodobě se věnuje problematice zánětů a infekcí v gynekologii a porodnictví, ultrazvukové diagnostice, porodnictví.